Úvod Trhanie zubov

Trhanie zubov

Jedným z obávaných zubných zákrokov je trhanie zubov. Prevádza sa väčšinou pri lokálnom umŕtvení (injekciou). V dnešnej dobe existujú zubné ordinácie, ktoré ponúkajú trhanie (extrakciu) pod celkovou anestéziou (narkózou).

Samotné trhanie zubov s umŕtvením väčšinou nebolí (pokiaľ nie je na zube a okolí silný zápal), môže byť však nepríjemné, obzvlášť v ťažko dostupných miestach. Pri extrakcii zubov múdrosti musí niekedy dôjsť k narezaniu ďasna, aby sa zub uvoľnil. Prevádza sa to väčšinou v anestézii. Bolesť po trhaní zubov nastáva, keď prestane injekcia účinkovať (asi 2 hodiny po zákroku). Doporučuje sa užiť nejaké analgetikum, prípadne aj opakovane. Medzi užívaním liekov musí byť niekoľkohodinový rozostup. Rozboľavené ďasno je dobré chladiť, jesť tekutú a kašovitú stravu. Doporučuje sa 24 hodín po extrakcii nevyplachovať ústnu dutinu. Na prevenciu zápalovej komplikácie po trhaní zubov sa môžu užívať doplnky stravy.

Ďalšie informácie o zdraví nájdete na weboch Zápal stredného ucha a Žalúdočné vredy.


Diskuse (76 komentářů)

Nika, (27. 10. 2011 20:18) Reagovat
Moje prvé dve osmičky sa na svet predrali v pohode boli hore a nevenovala som im väčšiu pozornosť..horšie to bolo zo spodnou pravou, neuveriteľná bolesť :cry: v roku 2009 som opuchla a mala som vysokú teplotu..museli mi to prerezať a dávali mi drenáže. Moja zubárka ma ale zanedbala a keď som prešla k druhému doktorovi ten iba zalomil rukami... verdikt znel jasne horné osmičky musia ísť von, tak mi ich vytrhol teraz v auguste týždeň po sebe. Dostala som silné injekcie takže bolesť nebola veľká a rany sa dobre zahojili. No panoramatický RTG snímok mi odhalil ešte ďalšiu spodnú osmičku s krivým koreňom, takže sa musím pripraviť na operáciu u stomatochirurga. Chcem si to dať urobiť v narkóze lebo pri vedomí nato odvahu nemám. Tak mi držte palce!..inak tie dve horné ma stáli 100 eur..
ADO, (15. 11. 2011 14:10) Reagovat
Ahojte mam 14 rokov mam problem s osmičkou dole hovorili mi ze je mrtvy ten zub a idem prvy krat na vytrhnutie zubu poprosim vas ako to prebieha bude to moc bolet ? :cry:
sandra, (27. 11. 2011 15:03) Reagovat
ahoj chcem sa opytat ci trhanie boli mam 14 a utrok tam idem, bojim sa pls odpoved zevraj to boli potom ale pri trhanie nie, ze tam je citit iba tlak :cry: :cry: :cry: bojim sa moc pls odpoved
teeth, (30. 11. 2011 08:32) Reagovat
Pred hodinou mi akurát trhali zub ZDRAVÝ! kôli strojčeku, už mi vytrhli dva horné tiež zdravé (na horných už mám strojček cca 3 mesiace) a teraz mi vytrhli jeden a ešte jeden mi vytrhnú za 2 týždne.ten čo mi dnes trhal ten vy*ebaný zubár mi pichol injekciu a hneď nato o 1 minutu ani mi nestihla zabra ta injekcia a už mi ho trhal, bola to príšerná bolesť!!! cítil som ako sa mi všetky zuby naokolo posúvali pri tom trhaní, neprajem to nikomu bolo to peklo! a ZAŽIVA! :/priznám sa reval som síce mám 19, ale zuby su zuby a každého chlapa by to bolelo to vám zato ručím! :(teraz tam mám riadne veľkú dieru cca 2x1 cm fuj a krv mi nejde zastaviť!Som ja ale ko*ot že som sa dal na ten strojček nahovoriť, ale čo už zatu krásu a ten úsmev to stojí a za krásu sa trpí ;)Good Luck :))
niki, (03. 12. 2011 09:14) Reagovat
Pred 4 dnami ma zacali boliet zuby na ľavej strane.aj hore aj dole.Bolest nie a nie prestat.Bola som vcera u zubarky a ta mi nasla kaz na dolnom zube vzadu.Vyvrtala Ho a dala tam vlozku.No spodne zuby ma bolia stale a ked zahryznem ma boli jeden uz davno zablombovany.Boli ma celá spodna kost na lavej strane.Myslite si ze mozem mat zapal okostnice? je to neznesitelna bolest,Uz styri dni ficim na flektore.Prosim poradte
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolesť zubov.sk
Kontakty