Úvod Trhanie zubov

Trhanie zubov

Jedným z obávaných zubných zákrokov je trhanie zubov. Prevádza sa väčšinou pri lokálnom umŕtvení (injekciou). V dnešnej dobe existujú zubné ordinácie, ktoré ponúkajú trhanie (extrakciu) pod celkovou anestéziou (narkózou).

Samotné trhanie zubov s umŕtvením väčšinou nebolí (pokiaľ nie je na zube a okolí silný zápal), môže byť však nepríjemné, obzvlášť v ťažko dostupných miestach. Pri extrakcii zubov múdrosti musí niekedy dôjsť k narezaniu ďasna, aby sa zub uvoľnil. Prevádza sa to väčšinou v anestézii. Bolesť po trhaní zubov nastáva, keď prestane injekcia účinkovať (asi 2 hodiny po zákroku). Doporučuje sa užiť nejaké analgetikum, prípadne aj opakovane. Medzi užívaním liekov musí byť niekoľkohodinový rozostup. Rozboľavené ďasno je dobré chladiť, jesť tekutú a kašovitú stravu. Doporučuje sa 24 hodín po extrakcii nevyplachovať ústnu dutinu. Na prevenciu zápalovej komplikácie po trhaní zubov sa môžu užívať doplnky stravy.

Ďalšie informácie o zdraví nájdete na weboch Zápal stredného ucha a Žalúdočné vredy.


Diskuse (76 komentářů)

marek, (02. 03. 2015 19:34) Reagovat
pokial ide o normalne vytiahnutie polamaneho zuba bez zapalu netreba sa bat, neboli to takmer vobec, jedine co je neprijemne je snad pichnutie injekcie :) ale pokial ide o tahanie so zapalom, tam treba bohuzial vydrzat, pred par tyzdnami smi tahali jeden zub koli extremnemu zapalu.... bolest to bola neznesitelna az som ztoho horucky dostal triasku, no proste peklo, ale vydrzal som to, len skoda ze som to koli svojej lajdackosti nechal zajst tak daleko.....
pencurak, (03. 03. 2015 23:11) Reagovat
ludia po vytrhnuti zubu , co ostane ? nic diera,dasno ? ci to zasiju alebo co , prosim :cry:
Ivana, (02. 04. 2015 17:51) Reagovat
velká medzera medzi zubami :D všetko sa pekne zahojí, spojí a zacelí, žiadna diera nezostane...šije sa málokedy...
jozo, (23. 04. 2015 00:53) Reagovat
Ahojte ľudia. Trhané neni nič zlé ani bolestivé po injekcii. Neni to príjemná vec ale dá sa to vydržať a keďže to poviem ja tak to je tak lebo ja mam extrémny panický strach zo zubárov! Keď som bol mali tak mi 2 zubárky spôsobili veľkú bolesť a od vtedy mám strach! Lieky mi už nezaberajú takže sa neviem dočkať rána keď pôjdem si dať vytrhnúť zub a ten pocit pokoja potom je K nezaplateniu!
Iveta28, (17. 06. 2015 20:12) Reagovat
Mam iba 13rokov a mam uz zuby ako stará baba uz mi trhali hornú 6 aj s 5injekciami a je to obrovská bolesť aj s injekciami asi to bola moja najhoršia bolesť akú som zažila momentálne mam ešte 1 taký zub a bojím sa že mi ho vytrhne a zas budem musieť zažiť takú bolesť zajtra idem ku zubárke a asi tam umriem :D trhala mi ho 45min a mne sa zdalo ako keby iba 5min bola som cela biela,ziapala som tam,revala, a bola som na odpadnutie ,ústa plne krve, ale prežila som to nikomu to neprajem fakt NIKOMU a ty čo tu budú písať že sa mam o ne starať umývam si ich 2krat dene aj s ústnou vodou
ka.ta, (14. 07. 2015 17:10) Reagovat
Ahojte, mate niekto skúsenosť s trhaním 4 zbubov naraz? V pondelok mi budú v Prešove ťahať pravu hornú 4 a 5, lavu hornu 7 a 8, dolnu 5. Všetky su to len zarastene korene.Mam taký strach ze koniec, viem, mozem si za to sama... :cry:
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Bolesť zubov.sk
Kontakty